top of page

Ali
Hantal

Founder & CEO, XR Masters
Testbed Coordinator, Open AR Cloud

XR Masters Kurucusu, OnSiteViewer kurucu ortağı, Open AR Cloud Test Bed Koordinatörü, AWE Nite Organizatörü ve DEİK/DTİK Kuzey Amerika Yönetim Kurulu Üyesidir .

Bir seri girişimci ve teknoloji sevdalısı olan Hantal'ın 1999 yılında Amerika' da MBA eğitimi aldığı sırada okul arkadaşları ile birlikte kurduğu Mezun.com çok kısa bir sürede Amerika'da Eğitim ve Yaşam hakkında bilgi almak isteyenlerin tek durak noktası olmayı başardı. 2004 yılında Baltimore-Washington DC Bölgesi'nin en hızlı büyüyen şirketi olmayı başaran ekip daha sonra 444cicek.com ve MezunCallingcard.com markalarından exit etti.

 

2013'te Silikon Vadisi'ne taşınan Hantal 2015 yılında kurduğu XR Masters şirketi ile dünayda Microsoft Hololens karma gerçeklik gözlükleri için uygulama geliştiren ilk firmalardan biri oldu. Bu sayede Microsoft, IBM, Ernst & Young, Turkcell, Koc Sistem ve EnerjiSA gibi global firmalarla çalışma fırsatı buldu. 2019 yilindan beri gelistirmis oldugu Metaverse Icerik Gelistirme Platformunu musterilerine lisansliyor.

 

1992'de Nişantaşı Işik Lisesi'ni bitirdikten sonra 1997'de Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Hantal 1999 yılında University of Baltimore'da MBA eğitimini tamamlamıştır.

Ali-Hantal_edited.jpg
  • Gri LinkedIn Simge
bottom of page