top of page

ARZU SARIKAYALAR
SADAKHIANI

Liderlik ve Performans Gelişimi Danışmanı 
Yönetici ve Takım Koçu
Zihin Oyunları Koçu ve Fasilitatörü
PCC,ATC,ORSC

  

1990 yılında ODTÜ Sosyoloji Bölümünden mezun olan Arzu Sarıkayalar Sadaghiani, 1991 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği, 1994 yılında The Institute of Commercial Management-Londra’ da Uluslar arası Pazarlama Yüksek Lisans Programlarını tamamlamıştır.

 

Arzu, 30 yılı içeren çalışma hayatında  çoğu global ölçekli olan Türkiye’ nin önde gelen kurumlarında -Teknosa, Colin’s, Multinet, Avon, Coty, DHL, Oriflame- İnsan Kaynakları, Satış ve Pazarlama fonksiyonlarında farklı kademelerde görev yapmıştır. Kariyerinin son 15 yılında öğrenme sistemlerinin oluşturulması, koçluk ve mentorluk sistem ile yapılarının kurulması, organizasyonel gelişim projeleri, yetenek ve performans yönetimi, yedekleme ve kariyer planlama süreçleri ile Kurumsal Akademi kurulmasında sorumluluklar almıştır. Kariyerinin ilk 10 yılını ise Türkiye’de “Doğrudan Satış” yönteminin tanıtılması ve yaygınlaştırılmasında uzmanlaşma ile değerlendirmiştir.

Performans artışını mümkün kılmada ilişkiyi geliştirici yaklaşımların önemini kavrayarak, 2011 yılından itibaren koçluk yaklaşımlarını benimsemiş ve sertifikalı koçluk programlarına Adler International’ da, CRR Global’ da Organizasyon ve İlişki Sistemleri Koçluğu’ na (ORSC) katılarak tamamlamıştır. Kendisi Uluslararası Koçluk Federasyonun’dan (ICF-The International Coaching Federation) https://coachfederation.org/  akredite koçtur. Ünvanı PCC-Professional Certified Coach.

 

Teknosa Akademi’ nin kuruluş aşamasından itibaren 12 yıl yöneticiliğini yaparak, çok sayıda uluslar arası ödüllerin alınmasına da liderlik etmiştir. Katıldığı programlarda elde ettiği yaklaşımları çalışma ve özel hayatı ile entegre eden proje ve programlara dönüştürmüştür. Bu uygulama ve programlar son olarak 2015 yılında, Türkiye’de ilk kez bir firmaya ATD’ den Uygulamada Mükemmellik’ te, Koçluk ve Mentorluk Kategorisinde en büyük ödülü getirmiştir. 

 

Sarıkayalar Sadaghiani, 2016 yılından bu yana eğitim, koçluk ve danışmanlık alanlarında kendi işini yürütmektedir. 500 saati aşan bireysel koçluk, 600 saati aşan takım koçluğu, 1300 saatlik performans ve satış koçluğu, 700 saati aşan yönetici ile liderlik programları ve 500 saatin üzerinde kişisel gelişim programları vererek, bilgi ve tecrübesini paylaşmıştır.

Sarıkayalar, 2011-Nisan 2018 yılları arasında TEGEP- Eğitim ve Gelişimi Platformu Derneği’nde http://www.tegep.org Yönetim Kurulu Üyeliği ve bir dönemde Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenmiştir. Evli ve bir erkek çocuk annesidir.

Arzu_Sarikayalar_Sadaghiani_SS.jpg
bottom of page