top of page

ASLI
TAŞ KAYABAŞ

Uzman Psikolog, Ödül Danışmanı
Kuzey Gelişim Akademisi Kurucusu

20 yılı aşkın süredir eğitim& gelişim ve insan kaynakları alanında çalışan KAYABAŞ, lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde tamamlamış, yüksek lisans derecesini klinik psikoloji alanından, üst uzmanlığını ise ilişki ve çift terapisi alanında tamamlamıştır.

Turkcell Grup’taki 15 yıla yakın İK ve Eğitim yöneticiliği sırasında Eğitim & Gelişimin tüm süreçlerinde kuruluş ve geliştirme aşamalarında yönetsel roller üstlenmiştir.

20 yılı aşan eğitmenlik deneyimiyle birçok yurtiçi ve uluslararası platformlarda konuşmacı olarak yer alan TAŞ, 2 kez ATD (ASTD) uluslararası konferansında konuşmacı olarak ülkemizi temsil etmiştir. Kurucusu olduğu Kuzey Gelişim Akademisi çatısı altında psikoloji bilimiyle iş dünyasını birleştiren içerikler tasarlamaktadır. 

Profesyonel kariyerinde yönettiği ekipler ve süreçlerle yurtiçi ve yurtdışında birçok ödül kazanan KAYABAŞ,  halen yurtdışındaki birçok saygın ödül programının jüri kadrosunda görev almaktadır. 2012 yılından bu yana kurumlara "ödül danışmanlığı" hizmeti sunmakta; Türkiye ve Avrupa'da birçok farklı kurumun uluslararası programlarda ödül kazanmasına destek olmaktadır. Ödül danışmanlığıyla şu ana kadar 50'nin üzerinde farklı kurumla, 500'e yakın ödül kazanmıştır. 

İş dünyasının Oscar’ları kabul edilen Stevie Awards Ödül Programında 2016 yılının “Yılın Kadın Girişimcisi” ve 2016 ve 2017 yıllarında “Yılın Eğitim & Gelişim Profesyoneli” ödüllerine layık görülmüştür.

 

Ayrıca tasarladığı Kişisel Farkındalık ve Stres Yönetimi eğitimleriyle de Stevie Awards ve Brandon Hall Excellence Awards ödül programlarında “En İyi Eğitim Tasarımı” ödüllerini kazanmıştır. Kurucusu olduğu Kuzey Gelişim Akademisi, The Learning Awards'da 2 yıl üst üste yılın Start-Up Eğitim firması finalistleri arasında yer almış, 2015 yılında 2.lik ödülü kazanmıştır.

 “Sen Gidince” adlı bir şiir kitabı bulunan KAYABAŞ, halen psikoloji alanında da bilimsel çalışmalar yürütmekte, psikoterapistliğe devam etmektedir. Kuzey ve Duru isimli 2 çocuk annesi olan Kayabaş; Türk Psikologlar Derneği, Peryön, TEGEP, BÜMED ve ATD üyesidir.

Aslı Taş_2.jpg
bottom of page