top of page

CİHANGİR 
KAVUNCU

YÖNETİM DANIŞMANI

Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İşletme bölümünden mezun oldu. University of Bridgeport, Amerika’ da MBA yaptı. 1983 de Arthur Andersen da denetimci olarak başladığı iş hayatına, İnterbank’ da fon yönetimi müdürü, Coca-Cola da önce Finansal Kontrolör daha sonra Türkiye İK direktörü olarak devam etti.

 

Çukurova holding de İdari İşler Koordinatörlüğü yapan Cihangir Kavuncu, 1995 yılından beri de Colgate Palmolive Türkiye ve İhracat ülkeleri insan kaynakları Direktörü olarak 2005’e kadar çalıştı. 2005 ve 2016 yılları arasında Yapı Kredi Bankası ve iştirakleri İnsan Kaynakları ve Organizasyon genel müdür yardımcısı ve icra kurulu üyesi olarak görev yaptı.

 

Daha sonra 2020 sonuna kadar UniCredit Grubunda İnsan Kaynakları Global Transformasyon ve Operasyonlar Üst düzey yöneticisi olarak çalışan Cihangir Kavuncu halen yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

Üst Yönetim Gözünden Kurumsal Akademiler

Cihangir Kavuncu

Yönetim Danışmanı

Eğitim ve gelişimin öneminin arttığı pandemi süresince kurumların gelişime olan yaklaşımı kurumun çalışana olan yaklaşımı ile çok ilgilidir. 

Pandemi göstermiştir ki sadece geliştirmek değil bir öğrenme disiplini içinde gelişimin sağlanması gerekmektedir. Bunu yapabilmenin en ideal yolu da kurumsal akademilerdir. Kurumsal akademi sadece gelişimi iş odaklı olmaktan çıkarıp kişisel, liderlik ve işlevsel gelişimi bir bütün olarak ele almaktadır.

 

Yeni normalde kurumsal akademiler de değişime ayak uydurmalı ve kendilerini yenilemelidir. Bu on line eğitime daha fazla yer vermek midir? Yoksa daha stratejik bir yaklaşım ve üst yönetim desteği ile tamamen yeniden yapılanma mıdır?”

284678990_1280x720_edited.jpg
bottom of page