top of page

Donald H.
Taylor

Yorumcu ve Düşünür

İşyerinde öğrenme ve destekleyici teknolojiler alanlarında tanınmış bir yorumcu ve düşünür olan Donald, öğrenme ve gelişim mesleğinin geliştirilmesine yardımcı olmaya kendini adamıştır. 2010'dan 2021'e kadar, Learning and Performance Institute çatısı altında Advisory Board ve Learning Professionals Network'e başkanlık etmeye devam etmiştir.

Donald'ın mesleğe olan bağlılığının temel bir parçası, "anlamlı konuşmalar için alanlar yaratmak" dediği şeydir. Bu amaçla, 2000'den beri Londra'daki Learning Technologies Conference'a başkanlık etmekle beraber 2007 yılından itibaren iki haftalık web semineri programına ev sahipliği yapmaktadır ve dünya çapındaki diğer konferanslara katkıda bulunmaktadır. Şu anda dokuzuncu yılında olan yıllık L&D Global Sentiment Survey, 80'den fazla ülkede binlerce katılımcıdan yanıt almaktadır.

L&D'de 30 yılı aşkın bir süredir yaptığı çalışmalar, eğitmenlikten yazılım şirketlerinde direktör ve başkan yardımcısı pozisyonlarına kadar uzanmaktadır. Donald, kuruluş, büyüme ve satın alma yoluyla üç şirkette şirket müdürü ve hissedar olmuştur. Şimdi bir dizi EdTech start-up'ına danışmanlık yapmakta ve bu alandaki start-up'lara odaklanan bir Avrupa tohum fonu olan Emerge Education ile çalışmaktadır.

Oxford Üniversitesi'nden mezun oldu ve 2016'da L&D mesleğini geliştirme çalışmaları nedeniyle Middlesex Üniversitesi tarafından fahri doktora verildi.

DonaldHTaylor_edited_edited_edited.jpg
bottom of page