top of page

FEYZAN
SAYALI

Kurumsal Gelişim Danışmanı
Yönetici ve Takım Koçu
Sayalı Yönetim Danışmanlık Kurucusu

 

30 yılı aşkın süredir eğitim& gelişim ve insan kaynakları alanında çalışan, SAYALI, Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunudur.  Bankacılık, ilaç ve telekomunikasyon sektörünün önde gelen kurumlarında 20 yılı aşkın bir süre, süreç iyileştirme, değişim yönetimi, insan kaynakları ve kurumsal gelişim alanlarında farklı kademelerde görev almış, orta ve üst düzey yöneticilik rolü üstlenmiştir.    

Stratejik İnsan Kaynakları yönetiminin odak alanları olan değişim yönetimi, liderlik gelişim, kurum kültürü ve çalışan bağlılığı oluşturma gibi temel süreçleri destekleyen sistemleri geliştirmiş ve uygulamıştır. 

Dışbank’ın ve Turkcell Global Bilgi’nin büyüme ve kurumsal değişim süreçlerinde üst düzey İK yöneticiliği rolü üstlenmiştir. 

İnsan Kaynakları alanındaki uzmanlığını kurumsal gelişim alanında derinleştirmiş, Türkiye’deki ilk kurumsal üniversite uygulaması olan Turkcell Akademi’nin ise kurucu yöneticisidir.

2009 yılından beri, kurucusu olduğu SAYALI YÖNETİM DANIŞMANLIK üzerinden farklı sektörlerdeki büyük ölçekli kurumlara, kurumsal akademi yapılandırma, öğrenme stratejisi oluşturma, gelişim modeli tasarlama, program bazında ihtiyaç analizi ve geliştirme hizmetleri vermekte, kurum kültürü gelişimi ve değişim yönetim süreçlerinde proje danışmanlığı yapmaktadır.  Son 10 yıl içinde Türkiye’nin Finans, Perakende, Teknoloji ve Üretim sektöründeki çok sayıda büyük ölçekli kurumunun, Kurumsal Akademi kurulum ve yapılandırma süreçlerinde danışmanlık rolü üstlenmiştir.      

Kurumsal gelişim ve değişim süreçlerinde liderlerin ve takım olmanın kritik önemine inanan SAYALI, aynı zamanda, son 14 yıldır Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey ve yetenek havuzundaki yönetici adaylarına ve yönetim takımlarına da koçluk yapmıştır. Ashridge Business School’un “Coaching for Organization Consultants” programını tamamlamış olup, ORSC (organizational and relationship sytems) programı fasilitatörüdür. 

Sayalı, TEGEP- Eğitim ve Gelişimi Platformu Derneği’nde dönemsel olarak Yönetim Kurulu Üyeliği ve Araştırma ve Yayın Komitesi liderliği rollerini üstlenmiş ve Kurumsal Akademi zirvesinin oluşumuna ve gelişimine öncülük yapmıştır. Halen Tegep yayını olacak bir kitap için editör desteği vermektedir.    

1 kız çocuğu annesidir. 

Feyzan_sayalı.jpg
bottom of page