top of page

HAKKIMIZDA

ZİRVE HAKKINDA

Zorlu dönemlerden geçtiğimiz son birkaç yılda, kurumsal akademiler; değişen ihtiyaçları hızla karşılama ve yeni durumlara adapte olma yetenekleri ile uzun süredir konuştuğumuz ‘gelecek yetkinliklerine’ hazır olduklarını ispatladılar; esneklik, yaratıcılık, karmaşık problemleri çözebilme, yenilikçi ve dijital olma…

 

Kurumların, uzun vadede değişimi ve belirsizliği yönetmelerine yardımcı olurken, bu yıkıcı değişimlerden çalışanlarına yeni beceriler kazandırarak daha güçlü çıkmayı hedefledikleri noktada, en kritik ortaklarının eğitim birimleri olduğunu anlamaları uzun sürmedi.  İş akışları yeni baştan kurgulanırken, akademiler de bu sürece entegre olamayacağını öngördükleri yöntemlerini, içeriklerini ve materyallerini yeniden oluşturdular. Değişimdeki kritik rolünü yeni eğitim programlarını devreye alarak ve mevcut programlarını, değişen hedeflerle uyumlu olacak şekilde yeniden tasarlayarak geçiren kurumsal akademiler; çalışanlar için daha güçlü bir öğrenme deneyimi yaratmak, yeni araçlara ve teknolojiye uyumlanmak, dağınık çalışanlar için yeni katılım stratejileri geliştirmekle dolu ajandalarını nasıl yönetecek?

 

2022 Kurumsal Akademi Zirvesi’nde bu muazzam dönüşümün hızına ayak uydurmak için süreci başarıyla yönetenlerden oyunun kurallarını, oyuna yeni girenlerden motivasyonlarını ve yenilikçi yaklaşımlarını öğreneceğiz. Öğrenme yolculukları ilham veren uluslararası şirketlerin yaşadığı zorlukları duyacak ve bu süreçte, onların neleri yeniden öğrendiklerine kulak vereceğiz.

 

Desteğe ve bilgece kurgulanmış yeni yaklaşımları duymaya şimdi daha çok ihtiyacımız var. Gelecek yeniden ve adım adım inşa edilirken; trendleri, verimliliği artırırken yetenekleri de elde tutmak için sunacağımız kaynakları, öğrenenlerin birbirinden farklılaşan ihtiyaçlarını, esnekliği, mevcut yöntemlerimizi yıkıp yeniden inşa etmeyi, hazır olmamız gereken gelecek yetkinliklerini, öğrenme stratejilerimizi, teknolojiye adaptasyon hızımızı, değişimdeki öncü rolümüzü, yeni öğrenme deneyimleri yaratma ve katılımı desteklemedeki kolektif bilinç yaratma tutkumuzu konuşacağımız 2022 Kurumsal Akademi Zirvesi’nde yerinizi hemen alın.

31 Mayıs’ta KA’22 Zirvesinde buluşmak üzere…

 
TEGEP HAKKINDA

Dünyada ve Türkiye’de kurumlarda eğitim ve gelişime ayrılan bütçeler büyüdükçe, bu yatırımların iş sonuçlarına etkisinin ortaya koyulmasına dair süregelen beklenti de artıyor. Günümüzde, bireyler ve kurumlar için artık örgün eğitim tek basına yeterli olmuyor. Bu nedenle işletmeler, üniversiteler, bireyler, yasam boyu eğitim ve gelişim ihtiyacını karşılamak üzere farklı çözümlere yönelmiş durumdalar. Tam da bu noktada, yetişkin eğitimi paydaşlarını buluşturacak, onların birlikte üretmelerine olanak sağlayacak, eğitim ve gelişim alanına odaklanmış bir platform ihtiyacı ortaya çıkıyor.  TEGEP işte bu ihtiyaç ve sektörün talebi doğrultusunda; kurumsal yetişkin eğitimi alanında değerlerini belirlemiş ve 20 Mart 2012 tarihinde kurulmuştur.

 

TEGEP, kurulduğu günden bugüne kurumsal eğitim ve gelişim alanında; belirlenen hedefler ve amaçlar doğrultusunda tüm paydaşlarını yakından ilgilendiren çalışmalar yürütmektedir. TEGEP bu çalışmalar sonucunda; etkinlikler/organizasyonlar, gelişim faaliyetleri gerçekleştirerek bu alandaki profesyonelleri bir araya getirmektedir ve alana hizmet eden muhtelif çıktılar sunmaktadır. 

 

Eğitim ve Gelişim alanında kalıcı değerler yaratmak isteyen, söyleyecek sözü, deneyimi, bilgi ve birikimi olan paydaşların bir araya geldiği TEGEP; ülkemizin en öncelikli konularından biri olan eğitim alanında kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak, Türkiye’de bu alanda kalıcı ve uzun vadede önemli değerler üretilmesi için özverili ve sorumlu çalışmalarına devam etmektedir.

 

Vizyonumuz

Kurumsal öğrenme ve gelişim alanında her zaman referans noktası olmak.

 

Misyonumuz

Öğrenme ve gelişim alanında fikir üretmek, yaymak, geliştirmek ve ilham vermek.

 

Değerlerimiz

TEGEP, sürekli öğrenme prensibi doğrultusunda tüm çalışmalarında aşağıdaki değerleri rehber edinmiştir. Bilimsellik,Yerellik, Şeffaflık, Değer Katmak,

bottom of page