top of page

Yeşim
Çokeker Yurtsever

DeFacto İnsan Kaynakları Genel Müdür Yrd.
TEGEP Yönetim Kurulu Başkanı

1992 yılında okurken başladığı perakende sektöründeki kariyerinden 12 yıl sonra satış ve pazarlama yöneticisi olarak ayrılarak danışmanlık sektörüne geçti. 2004-2014 yılları arasında Türkiye’nin önemli kurumsal şirketlerinde ‘Danışman ve Eğitmen’ olarak görev alan Yeşim Çokeker Yurtsever, Ocak 2014 yılında DeFacto’da Akademi ve Mutluluk yöneticisi olarak göreve başladı. DeFacto İnsan Kaynaklarında Yetenek Kazanımı, Yetenek Yönetimi, Ücret ve Yan Haklar, Bordro ve Özlük ekiplerine de liderlik yaptıktan sonra İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

 

Aynı zamanda TEGEP Eğitim ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve ÖSGD Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Yeşim Çokeker Yurtsever, 20 yılı aşkın süredir deneyimlediği yöneticilik, danışmanlık, eğitmenlik disiplinlerini koçlukla taçlandırarak Profesyonel Koçluk Sertifikasyonu’nu tamamlayıp koç unvanını almıştır. DeFacto’nun Çevik Dönüşümüne de liderlik eden Yeşim Çokeker Yurtsever aynı zamanda çevik koç unvanını da taşımaktadır.

 

İstanbul Üniversitesi, Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri bölümünden mezun olduktan sonra yine İstanbul Üniversitesi’nde pedagojik formasyon eğitimini alarak Matematik Öğretmeni olmuştur. Eğitimine İstanbul Üniversitesi Yönetici MBA Programı’nı tamamlayarak devam etmiştir.

 

Kendisi evli ve bir kız çocuğu sahibidir, yaşam amacını desteklemek için sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olmakta, yan flüt çalmayı öğrendikten sonra şimdi de ney çalabilmek için dersler almaya devam etmektedir.

yesim_cokeker-1.jpg
  • Gri LinkedIn Simge
bottom of page